Відрядження лише за основною посадою. Як табелювати й оплачувати відсутність сумісника?

Відрядження лише за основною посадою. Як табелювати й оплачувати відсутність сумісника?


Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснило особливості табелювання й оплати праці сумісника, якщо за основною посадою він перебуває у відрядженні.

Так, Управління нагадало, що табель обліку робочого часу — це первинний документ для обліку відпрацьованого часу, який є також підставою для нарахування заробітної плати працівникам. Форма табеля — внормована. Держстат затвердив типову форму № П-5 ще 2008 року (наказ від 05.12.2008 № 489).

⚡️ Чи можуть оштрафувати кадровика за помилки у табелі

Згідно з п. 14 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіном від 13.03.98 р. № 59 та зареєстрованої в Мінюсті 31.03.98 р. за № 218/2658 (із змінами), на час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, середній заробіток зберігається на тому підприємстві, що її відрядило. Таким чином, за дні перебування працівника у відрядженні за основним місцем роботи оплата роботи за сумісництвом не проводиться. Такої ж думки дотримується Мінсоцполітики у листі від 23.04.2013 № 146/13/133-13 щодо відрядження особи, яка працює за сумісництвом.

Правила табелювання особи, яка направлена у відрядження за основним місцем роботи

У табелі обліку робочого часу сумісника позначте «І» — інші причини неявок, а у табелі обліку робочого часу за основною посадою позначати «ВД» — відрядження.

Увага! Якщо працівник — зовнішній сумісник, то підтвердним документом для відсутності на роботі за сумісництвом для такого випадку є довідка з місця роботи працівника, про те, що він дійсно перебував у відрядженні, або копія наказу (розпорядження) про направлення працівника у відрядження.

Держпраці додає, що роз’яснення Управління не є нормативно-правовим актом і має рекомендаційний характер.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2695

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69419

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
41057

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149694

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42451

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді