Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснило особливості табелювання й оплати праці сумісника, якщо за основною посадою він перебуває у відрядженні.
Так, Управління нагадало, що табель обліку робочого часу — це первинний документ для обліку відпрацьованого часу, який є також підставою для нарахування заробітної плати працівникам. Форма табеля — внормована. Держстат затвердив типову форму № П-5 ще 2008 року (наказ від 05.12.2008 № 489).
⚡️ Чи можуть оштрафувати кадровика за помилки у табелі
Згідно з п. 14 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіном від 13.03.98 р. № 59 та зареєстрованої в Мінюсті 31.03.98 р. за № 218/2658 (із змінами), на час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, середній заробіток зберігається на тому підприємстві, що її відрядило. Таким чином, за дні перебування працівника у відрядженні за основним місцем роботи оплата роботи за сумісництвом не проводиться. Такої ж думки дотримується Мінсоцполітики у листі від 23.04.2013 № 146/13/133-13 щодо відрядження особи, яка працює за сумісництвом.
Правила табелювання особи, яка направлена у відрядження за основним місцем роботи
У табелі обліку робочого часу сумісника позначте «І» — інші причини неявок, а у табелі обліку робочого часу за основною посадою позначати «ВД» — відрядження.
Увага! Якщо працівник — зовнішній сумісник, то підтвердним документом для відсутності на роботі за сумісництвом для такого випадку є довідка з місця роботи працівника, про те, що він дійсно перебував у відрядженні, або копія наказу (розпорядження) про направлення працівника у відрядження.
Держпраці додає, що роз’яснення Управління не є нормативно-правовим актом і має рекомендаційний характер.