Відрядження лише за основною посадою. Як табелювати й оплачувати відсутність сумісника?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Відрядження лише за основною посадою. Як табелювати й оплачувати відсутність сумісника?


Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснило особливості табелювання й оплати праці сумісника, якщо за основною посадою він перебуває у відрядженні.

Так, Управління нагадало, що табель обліку робочого часу — це первинний документ для обліку відпрацьованого часу, який є також підставою для нарахування заробітної плати працівникам. Форма табеля — внормована. Держстат затвердив типову форму № П-5 ще 2008 року (наказ від 05.12.2008 № 489).

⚡️ Чи можуть оштрафувати кадровика за помилки у табелі

Згідно з п. 14 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіном від 13.03.98 р. № 59 та зареєстрованої в Мінюсті 31.03.98 р. за № 218/2658 (із змінами), на час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, середній заробіток зберігається на тому підприємстві, що її відрядило. Таким чином, за дні перебування працівника у відрядженні за основним місцем роботи оплата роботи за сумісництвом не проводиться. Такої ж думки дотримується Мінсоцполітики у листі від 23.04.2013 № 146/13/133-13 щодо відрядження особи, яка працює за сумісництвом.

Правила табелювання особи, яка направлена у відрядження за основним місцем роботи

У табелі обліку робочого часу сумісника позначте «І» — інші причини неявок, а у табелі обліку робочого часу за основною посадою позначати «ВД» — відрядження.

Увага! Якщо працівник — зовнішній сумісник, то підтвердним документом для відсутності на роботі за сумісництвом для такого випадку є довідка з місця роботи працівника, про те, що він дійсно перебував у відрядженні, або копія наказу (розпорядження) про направлення працівника у відрядження.

Держпраці додає, що роз’яснення Управління не є нормативно-правовим актом і має рекомендаційний характер.

додаток

Робота неповнолітніх: правові норми, обмеження та практичні аспекти оформлення

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити скорочення тривалості робочого дня в спеку

Спека — небезпечна для життя. Аби не нашкодити здоров’ю працівників, вживайте належних заходів та коригуйте графік роботи. Які є законні підстави для скорочення тривалості робочого часу в спеку, та як це оформити? Подробиці зі зразками документів — у статті
49748

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
17817

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
10256

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
71702

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
68003

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді