Відрядження лише за основною посадою. Як табелювати й оплачувати відсутність сумісника?

Відрядження лише за основною посадою. Як табелювати й оплачувати відсутність сумісника?


Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснило особливості табелювання й оплати праці сумісника, якщо за основною посадою він перебуває у відрядженні.

Так, Управління нагадало, що табель обліку робочого часу — це первинний документ для обліку відпрацьованого часу, який є також підставою для нарахування заробітної плати працівникам. Форма табеля — внормована. Держстат затвердив типову форму № П-5 ще 2008 року (наказ від 05.12.2008 № 489).

⚡️ Чи можуть оштрафувати кадровика за помилки у табелі

Згідно з п. 14 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіном від 13.03.98 р. № 59 та зареєстрованої в Мінюсті 31.03.98 р. за № 218/2658 (із змінами), на час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, середній заробіток зберігається на тому підприємстві, що її відрядило. Таким чином, за дні перебування працівника у відрядженні за основним місцем роботи оплата роботи за сумісництвом не проводиться. Такої ж думки дотримується Мінсоцполітики у листі від 23.04.2013 № 146/13/133-13 щодо відрядження особи, яка працює за сумісництвом.

Правила табелювання особи, яка направлена у відрядження за основним місцем роботи

У табелі обліку робочого часу сумісника позначте «І» — інші причини неявок, а у табелі обліку робочого часу за основною посадою позначати «ВД» — відрядження.

Увага! Якщо працівник — зовнішній сумісник, то підтвердним документом для відсутності на роботі за сумісництвом для такого випадку є довідка з місця роботи працівника, про те, що він дійсно перебував у відрядженні, або копія наказу (розпорядження) про направлення працівника у відрядження.

Держпраці додає, що роз’яснення Управління не є нормативно-правовим актом і має рекомендаційний характер.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19222

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді