ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе

Рейтинговий дайджест новин, що вплинули на роботу кадровиків, на порталі «Кадровик-01». 1 вересня 2020 року запам’ятають не лише першокласники. Саме в цей день: стартували масштабні перевірки Держпраці; зросла мінімальна заробітна плата; змінились штрафи на роботодавця за порушення у сфері праці.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе

Підстави для штрафів, хроніки перевірок Держпраці, аудит штатного розпису, підготовка до медогляду працівників у наступному році, робота нічних працівників, перехід на електронні трудові книжки, призов працівників на строкову військову службу та беззаперечний лідер —«Військкоматів не буде», — такими були новини, які найбільше вплинули на роботу кадровиків.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Військкоматів не буде, видів служби побільшає, а штрафи у сфері військового обліку стануть «кусючими»

Верховна Рада ухвалила у першому читанні Закон про зміни щодо удосконалення окремих питань ведення військового обліку. Підстав для штрафів поменшає, але вони значно зростуть. В КпАП залишиться одна стаття — 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка фактично включає у себе всі, які можна уявити, порушення роботодавцем військового обліку.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Штраф у 792 тис. грн, попри наявність договорів з працівниками. Чому ВСУ підтримав позицію Держпраці?

Хроніки перевірок Держпраці, помилки колег з укладення з працівниками договорів ЦПХ , які не звільняють від відповідальності за допуск до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Як перевіряють ФОПів під час карантину: хроніки від Держпраці

Хоча платників єдиного податку 1–3 груп за неоформлених працівників відразу не штрафують, попередження не означає безумовної амністії. Інспектор праці складає протокол про адміністративне правопорушення і передає його до суду. Саме там вирішують, на яку суму «покарати» підприємця.

✨ Як пройти перевірку з праці під час карантину без стресу та штрафів

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Звільняти через призов на строкову військову службу під час особливого періоду неправомірно. Позиція Верховного Суду.

За працівником, призваним на строкову військову службу в період дії особливого періоду, зберігають місце роботи (посаду) та середній заробіток на підприємстві.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе ВРУ прийняла за основу закон про перехід на електронні трудові книжки

Закон набуде чинності після того, як депутати розглянуть правки до закону та приймуть його в другому читанні. А поки що готуємось до переходу на електронний облік трудової діяльності працівників та проводимо аудит паперових трудових книжок.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Медогляди працівників 2021: що необхідно зробити вже зараз

Вчасно надайте до Управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду. Не забудьте додати до неї витяг зі штатного розпису та дані лабораторних досліджень. Не відкладайте все на останню мить, щоб не довелося перепрацьовувати за тиждень перед поданням.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Мінімальна зарплата зросла з 1 вересня: проведіть аудит штатного розпису

Набули чинності зміни до Закону про державний бюджет на 2020 рік. Збільшенню МЗП недостатньо просто порадіти. Перевірте штатний розпис підприємства. Якщо у ньому є хоч один посадовий оклад (тарифна ставка), встановлений раніше на рівні мінімалки — внесіть зміни, щоби бухгалтерії не довелося при кожній виплаті зарплати доплачувати до рівня мінімалки.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе 94 тис. грн штрафу або як НЕ треба оформлювати працівників на стажування

Законодавство про працю не передбачає права роботодавця приймати працівника на стажування, особливо на безоплатне. Коли роботодавець хоче пересвідчитися у належних професійних якостях працівника, трудовим договором може бути обумовлено встановлення випробувального строку.

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Майже на 3000 грн більше! Штраф за кожного неоформленого працівника підвищився з 01.09.2020

З 01.09.2020 за допуск до роботи кожного неоформленого працівника роботодавцю доведеться сплатити на 2 770 грн більше ніж раніше (еквівалент 10 МЗП). А за недопущення до перевірки або перешкоджання їй — на 4432 грн більше, ніж до 01.09.2020 (еквівалент 16 МЗП).

ТОП-10 кадрових новин вересня: чи не пропустили Ви щось важливе Маєте нічних працівників? Повідомлятимете Держпраці!

Мінекономіки розробило проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час» та планує змінити статтю 54 КЗпП щоби ввести в трудове законодавство поняття «нічний працівник».

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Все про посадові інструкції в Україні: правила зі зразками

Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити? Скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових та робочих інструкціях. Вас можуть притягнути до відповідальності за їх відсутність. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.
391653

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
195476

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
259999

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
28290

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
466787

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді