Процедуру проведення медоглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року регламентовано Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246, зареєстрованого у Мін'юсті 23.07.2007 за № 846/14113 (далі — Порядок).
12 правил організації медоглядів працівників певних категорій
Згідно з Порядком до 1 грудня поточного року складається та погоджується Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на наступний рік (дал — Акт). Представники роботодавців у вказаний термін зобов’язані надати до Управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.
До заяви необхідно додати витяг зі штатного розпису та дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників, які роботодавець проводить відповідно до п. 3.1. Порядку.
На підставі Акта роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників за формою зазначеною у додатку 2 Порядку та узгоджує їх у відділі з питань гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці.
Дізнайтеся, чи повинен працівник з інвалідністю щорічно проходити медичний огляд
Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавець укладає договір з ЛПЗ та надає йому список працівників, які підлягають медичному огляду, на підставі якого ЛПЗ складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і Управлінням Держпраці.
Результати попереднього (періодичних) медичного огляду працівників і висновок Комісії про стан здоров’я заносяться до картки працівника за формою зазначеною у додатку 7 Порядку, і Медичної картки амбулаторного хворого (ф. 025/у).