94 тис. грн штрафу або як НЕ треба оформлювати працівників на стажування

94 тис. грн штрафу або як НЕ треба оформлювати працівників на стажування

Під час перевірки з питань виявлення неоформлених працівників в одному із суші-барів Львова інспектори праці виявили 2-х стажистів, які виконували трудові обов'язки бармен-касира та офіціанта.

Жодних документів, які б підтвердили правомірність стажування чи легальність працевлаштування працівників, під час контрольного заходу надано не було. При цьому, провівши аналіз інформації, отриманої в межах інспектування та під час підготовки до його проведення, інспектори праці прийшли до висновку, що роботодавець за так званим «стажуванням» приховує саме трудові відносини.

За результатами проведеного заходу держконтролю керівнику закладу внесено обов’язковий до виконання припис на усунення порушень та складено протокол про вчинення адміністративного порушення за ч.3 статті 41 КУпАП. Крім того, на підставі абз. 2 ч. 2 статті 265 КЗпП суб’єкт господарювання оштрафовано на суму 94 460 грн.

ГУ Держпраці у Львівській області наголошує: законодавство про працю не передбачає права роботодавця приймати працівника на стажування, особливо на безоплатне. Коли роботодавець хоче пересвідчитися у належних професійних якостях працівника, трудовим договором може бути обумовлено встановлення випробувального строку.

Стажування може вважатися правомірним лише у тому випадку, якщо проводиться у спосіб та порядок визначений статтею 29 Закону України «Про зайнятість населення». Документ передбачає проходження стажування студентами вищих та учнями професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час. При цьому, про проходження такого стажування роботодавцем вноситься запис до трудової книжки.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді