Мінекономіки надаватиме новий вид допомоги по частковому безробіттю на час карантину від місцевої влади

Виробничі підприємства зможуть виплачувати працівникам допомогу з часткового безробіття за рахунок коштів Фонду соцстраху на випадок безробіття, якщо епідобмеження встановила місцева влада.

Мінекономіки надаватиме новий вид допомоги по частковому безробіттю на час карантину від місцевої влади

Стаття 47 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI передбачає можливість надати допомогу по частковому безробіттю роботодавцям, які вживають заходів з профілактики та запобігання поширенню епідемії на виконання рішення місцевої державної адміністрації. Тобто йдеться не про карантин через коронавірус, що встановив Кабмін.

Для цього Мінекономіки розробило та оприлюднило на своєму сайті проєкт наказу «Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю».

Якщо місцева влада, а не КМУ, запроваджуватиме власні епідобмеження, допомогу надаватимуть роботодавцям усіх форм власності, у т.ч. ФОПам, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції. Роботодавцю треба буде звернутися до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності.

Допомогу по частковому безробіттю надаватиме центр зайнятості працівникам, які втратять частину зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

У разі, якщо роботодавець вживає заходів для профілактики та запобігання поширенню епідемії на виконання рішення місцевої державної адміністрації, право на допомогу по частковому безробіттю мають усі працівники, з якими він оформив трудові відносини. Проєкт документа визначає перелік документів, які роботодавець упродовж шести місяців з дати початку зупинення (скорочення) виробництва має подати до служби зайнятості.

Допомогу по частковому безробіттю не нададуть, якщо:

  • зупинення (скорочення) виробництва носить сезонний характер або виникає виключно з організаційно-виробничих причин;
  • є можливість працевлаштувати (тимчасово перевести) працівників на період зупинення (скорочення) виробництва на інших дільницях, у цехах;
  • працівник:


Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23579

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102612

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді