Перевірте, до якої зони епіднебезпеки потрапило ваше підприємство з 14 вересня
Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням для таких категорій:
- медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
- працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
- працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.
Нагадаємо, що Держпраці України запровадила гарячу телефонну лінію для працівників, які захворіли на COVID-19: +38 044 279 03 28
Покроковий алгоритм встановлення зв’язку захворювання з умовами праці:
- заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці України, ФССУ, установу, де працює потерпілий.
- Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФССУ, тощо.
- Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на коронавірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
- Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).
- Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.
- Комісія складає акт за формою Н-1, який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.
- Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.