Хто має припинити роботу у Києві та всій «помаранчевій» зоні епіднебезпеки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Новий розподіл зон епіднебезпеки набув чинності з 00:00 14 вересня 2020 відповідно до рішення Державної комісії з ТЕБ та НС. Київ — у помаранчевій зоні.
Хто має припинити роботу у Києві та всій «помаранчевій» зоні епіднебезпеки

Кадровикам підприємств, установ та організацій, що підпадають під нові заборони, необхідно оголосити простій або надати відпустки працівникам. Це стосується закладів з розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окремих спортзалів та фітнес-центрів.

Розгляньте можливість транспортування працівників до роботи й додому, організуйте дистанційну роботу з гнучким графіком.

Професійні та вищі заклади освіти мають переглянути організацію навчального процесу.

Нагадуємо, що кожна з чотирьох епідемічних зон має ряд заборон. У зв’язку зі збільшенням кількості хворих на COVID-19, Київ увійшов до «помаранчевої» зони епіднебезпеки. Відтак, за рішенням урядової комісії, у столиці знову вводиться низка обмежень:

  • проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів дозволене за участю не більше 220 осіб та однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі;
  • заборонена діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;
  • відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами не більше 20 осіб;
  • проведення медзакладами планових госпіталізацій теж тимчасово обмежене. Це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативних хворим та випадків, коли є ризик для життя пацієнта;
  • заборонена діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 10 кв. м. приміщення;
  • заборонений прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку – санаторіїв і таборів у столиці та передмісті;
  • перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

Кадровикам всіх підприємств, зважаючи на невпинне зростання рівня захворюваності у регіонах, слід провести аудит роботи підприємства під час карантину та обрати оптимальний варіант на наступні два тижні залежно від рівня епіднебезпеки вашого населеного пункту. Щоб нічого не упустити, скористайтеся алгоритмами від експертів Експертус: Кадри на нашому порталі.

Олена Петровська

за матеріалами Держпраці

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
81

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5988

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1012

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530547

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді