⚡️ Трудовий чи договір підряду: у чому принципові відмінності
Головне управління ДПС у Черкаській області нагадало, що постанову КМУ від 17.06.2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) було розроблено Мінсоцполітики відповідно до частини третьої ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), яка містить положення щодо укладення трудового договору.
Трудовий договір — це угода між працівником та підприємством, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства або уповноважений ним орган чи фізична особа (далі — роботодавець) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).
Як виправити помилку у повідомленні ДПС, виявлену після подання
Порядок укладення цивільно-правових договорів регулюється нормами не трудового, а цивільного законодавства. Відповідно до статті 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Отже, до ДПС повідомляйте тільки про прийняття осіб, що працюватимуть за трудовими договорами. Про прийняття працівника на роботу за цивільно-правовою угодою повідомляти ДПС не потрібно.