Як оформити «декретну» відпустку батькові, бабусі та іншим родичам — настанови для кадровика

Татусі і бабусі у відпустках для догляду за дитиною вже не рідкість в Україні. Але оформлення такої відпустки в межах підприємства може стати абсолютно новим завданням для кадровика. Як не заплутатися в документах роз’яснив Мін’юст.
Як оформити «декретну» відпустку батькові, бабусі та іншим родичам — настанови для кадровика


Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки роботодавець надає їй відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Міністерство юстиції України нагадало, що піти у так званий «декрет» може не лише мама. Це може зробити тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків.

Щоб оформити відпустку для догляду за дитиною бабуся або інший родичі за місцем роботи має надати такі документи:

  • заяву про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);
  • документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною до до трьох років надається повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

У Мін’юсті також зауважили: як мама, так і інші родичі можуть продовжити «декрет» за медичними показниками, якщо малюк потребує домашнього догляду, до досягнення ним шести років, але без збереження заробітної плати.

Для цього необхідно подати роботодавцю такі документи:

  • медичний висновок, який видається за формою первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про необхідність дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді». Мінімальний термін дії довідки — 6 місяців;
  • письмову заяву.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про вихід на роботу у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною до трьох років: зразок

Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
137484

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
46238

Заява про переривання декретної відпустки

Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
90999

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
50305

Зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки

Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки
37667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді