НАДС у листі «Щодо присвоєння чергового рангу при просуванні особи по службі в держоргані» від 29.10.2020 р. № 7616/13-20 зазначає, що ранги держслужбовцям присвоюють відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон) та «Порядку присвоєння рангів державних службовців», затвердженого постановою КМУ від 20.04.2016 № 306 (далі — Порядок).
Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюють держслужбовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності (ч. 6 ст. 39 Закону).
Держслужбовцю, який був звільнений з державної служби та повернувся на державну службу, черговий ранг присвоюють через три роки з дня призначення на посаду державної служби (абз. 1 п. 9 Порядку).
☑️ Як обчислити стаж державної служби
Підстави для припинення держслужби передбачені статтею 83 Закону. Таким чином, у разі звільнення з підстав, передбачених статтею 83 Закону, черговий ранг присвоюють через три роки з дня призначення на посаду держслужби.
Держслужбовця просувають на вищу посаду з урахуванням професійної компетентності за результатами конкурсу (ч. 1 ст. 40 Закону).
Отже, якщо держслужбовця призначають на вищу посаду за результатами конкурсу в порядку переведення з посади держслужби, попередній період роботи на посаді включають до строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу держслужбовця.
У разі, коли держслужбовця призначають на вищу посаду не у порядку переведення, відлік часу для присвоєння чергового рангу починають з дня призначення на цю посаду.
експерт Експертус Кадри