Як присвоїти черговий ранг держслужбовцю при просуванні по службі. Роз’яснює НАДС

Якщо держслужбовця призначають на вищу посаду за результатами конкурсу в порядку переведення з посади держслужби, попередній період роботи включають до строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу держслужбовця
Як присвоїти черговий ранг держслужбовцю при просуванні по службі. Роз’яснює НАДС


НАДС у листі «Щодо присвоєння чергового рангу при просуванні особи по службі в держоргані» від 29.10.2020 р. № 7616/13-20 зазначає, що ранги держслужбовцям присвоюють відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон) та «Порядку присвоєння рангів державних службовців», затвердженого постановою КМУ від 20.04.2016 № 306 (далі — Порядок).

Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюють держслужбовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності (ч. 6 ст. 39 Закону).

Держслужбовцю, який був звільнений з державної служби та повернувся на державну службу, черговий ранг присвоюють через три роки з дня призначення на посаду державної служби (абз. 1 п. 9 Порядку).

☑️ Як обчислити стаж державної служби

Підстави для припинення держслужби передбачені статтею 83 Закону. Таким чином, у разі звільнення з підстав, передбачених статтею 83 Закону, черговий ранг присвоюють через три роки з дня призначення на посаду держслужби.

Держслужбовця просувають на вищу посаду з урахуванням професійної компетентності за результатами конкурсу (ч. 1 ст. 40 Закону).

Отже, якщо держслужбовця призначають на вищу посаду за результатами конкурсу в порядку переведення з посади держслужби, попередній період роботи на посаді включають до строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу держслужбовця.

У разі, коли держслужбовця призначають на вищу посаду не у порядку переведення, відлік часу для присвоєння чергового рангу починають з дня призначення на цю посаду.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67024

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41217

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603150

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45593

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді