Підприємство звернулося з позовною заявою до суду щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами за порушення вимоги ч.3 ст.24 КЗпП у зв’язку з допуском працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин.
Перевірки роботодавців — 2021: хто у зоні ризику
Суд встановив, що наказ про здійснення інспекційного відвідування був винесений начальником Управління Держпраці у Полтавській області за зверненням працівника підприємства. Матеріали справи це підтверджують. За висновком суду Управлінням дотримано п. 8 Порядку № 823 щодо належного вручення направлення на проведення заходу контролю, яке було надано директору підприємтсва.
Нагадуємо, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про прийняття працівника на роботу за таким трудовим договором, поданого до територіального органу ДПС.
Повідомлення податкової у день виходу на роботу
Суд відхилив посилання позивача на положення ч.2 ст.53 КК щодо принципу співмірності санкції із покаранням за злочин. Оскільки позивача притягнуто до відповідальності не за вчинення кримінального злочину, а за вчинення порушення законодавства про працю — ч.3 ст.24 КЗпП, відповідальність за яке передбачена нормою аб.2 ч.2 ст.265 КЗпП.
У задоволенні позову підприємству було відмовлено.
Зверніть увагу, що відповідно до Постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв`язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п`ятьма особами.
За матеріалами Управляння Держпраці у Полтавській області