Як повідомляє Міністерство юстиції України на свої офіційній сторінці у Facebook, випадки, коли під час подання документів до ПФУ до пенсії не зараховують частину трудового стажу або навіть періоди навчання, не поодинокі. Що роботи, якщо вам відмовили у зарахуванні стажу?
Працівник досягнув пенсійного віку: дії кадровика
Органи ПФУ зобов’язані зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання. Відповідно до п. «д» ч. 3 ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у:
- вищих і середніх спеціальних навчальних закладах;
- училищах;
- на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації;
- аспірантурі;
- докторантурі;
- клінічній ординатурі.
Утім, час навчання у зазначених вище закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
Якщо відповідний період навчання не записано до трудової книжки, необхідно надати до органу ПФУ копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.
У випадку, якщо особі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу, слід звертатись до суду та оскаржувати дії органів ПФУ та, таким чином, зобов’язати їх зарахувати відповідний період.
За матеріалами офіційної сторінки Міністерство юстиції України у Facebook
Калькулятор стажу
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років