Держпраці багато разів попереджала роботодавців про шахраїв, які «проводили перевірки», видаючи себе за інспекторів праці. Виникають сумніви щодо повноважень інспектора? Читайте новину — як перевірити дійсність його посвідчення

Форму та опис службового посвідчення інспектора праці затверджено Наказом Мінекономіки від 11.11.2020 № 2305 (далі — Наказ № 2305).
Як перевірити — дійсне чи фальшиве посвідчення інспектора праці
Нагадаємо, що під час проведення інспекційного відвідування інспектор праці повинен пред’явити об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення (п. 8 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823, далі — Порядок № 823).
Відповідно до Наказу № 2305 службове посвідчення інспектора праці має вигляд книжки розміром 60 × 90 мм у твердій обкладинці темно-червоного кольору. Ліву та праву внутрішні сторінки службового посвідчення виготовляють із захищеного паперу з фоновою сіткою червоного кольору.
На лицьовому боці службового посвідчення розмістять виконані тисненням фольгою золотого кольору зображення та написи:
- у верхній частині посередині — зображення малого Державного Герба України;
- нижче під зображенням малого Державного Герба України посередині — одним рядком слова «ІНСПЕКТОР ПРАЦІ».
На внутрішньому боці посвідчення ліворуч зазначають номер посвідчення інспектора праці, його прізвище, ім’я та по батькові, дату видачі посвідчення та підпис голови органу контролю.
Вклеюють фотокартку інспектора та скріплюють її гербовою печаткою Держпраці.
Праворуч зазначають інформацію про орган контролю, посаду, на якій працює власник посвідчення, його особистий підпис.
Перевірити, чи є в інспектора праці посвідчення, — це право роботодавця (пп. 1 п. 13 Порядку № 823). За відсутності посвідчення маєте право не допускати до інспектування (пп. 3 п. 13 Порядку № 823).
Після офіційного опублікування Наказу № 2305 втратить чинність форма та опис службового посвідчення інспектора праці, затверджені Наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 № 866.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.