Кабмін оголосить, які будуть обмеження за нового локдауну, 9 грудня

На своїй сторінці у Facebook Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що у грудні посилення обмежувальних заходів не буде. Завдяки карантину «вихідного дня» Уряду вдалося певною мірою стабілізувати епідситуацію та розвантажити медичну систему. Цього тижня три рази кількість одужалих перевищувала кількість нових хворих. Цілком ймовірно, що медична система протягом грудня впорається із поточним навантаженням.

Повний перелік вже узгоджених заходів ми оприлюднимо під час засідання Кабміну наступної середи, 9 грудня — Денис Шмигаль

Спільно із місцевою владою Уряд працює над переліком можливих обмежень. Задля цього відбулася онлайн-нарада з міськими головами щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України. У зустрічі також взяли участь керівництво Міністерства охорони здоров’я та інші представники Уряду.

Як організувати роботу підприємства під час карантину

Прем’єр-міністр поінформував очільників міст, що Верховна Рада 4 грудня схвалила пакет законопроектів, спрямованих на підтримку людей та бізнесу в разі запровадження посилених карантинних заходів.

Денис Шмигаль також зазначив, що Уряд розробляє перелік можливих протиепідемічних обмежень, зокрема, враховуючи відповіді та пропозиції, які в опитуванні надали голови міст та обласних державних адміністрацій.

Повний перелік вже узгоджених заходів ми оприлюднимо під час засідання Кабміну наступної середи, 9 грудня — Денис Шмигаль
Ольга Догадінапровідний експерт Експертус Кадри
Якщо підприємство призупиняє роботу через обмежувальні заходи або створює безпечні умови роботи під час карантину, визначте працівників, що можуть працювати дистанційно. Приміром: працівники відділу кадрів, бухгалтерії, маркетингу, адміністрації чи відділів, які працюють з клієнтами

Як повідомив Денис Шмигаль, за результатами опитування, підтримують заборону або обмеження діяльності:

  • святкових концертів, дискотек і нічних клубів, масових заходів у приміщеннях, хостелів, ТРЦ — 100%;
  • музеїв, кінотеатрів і театрів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля — 95%;
  • святкових ярмарків, спортзалів і фітнес-центрів — 90%.

Також Прем’єр-міністр зауважив, що міські голови та керівники ОДА виступають за роботу з частковими обмеженнями громадського транспорту (не більше, ніж кількість сидячих місць), закладів громадського харчування (доставка або на винос) та готелів (без зон розваг та харчування).

Під час наради Прем’єр-міністр нагадав, що на період дії карантину в Україні продовжує діяти мораторій на перевірки бізнесу контролюючими органами.

Як проходять перевірки з праці під час карантину

«Важливо, що всі перевірки бізнесу на цей час, зокрема Державною податковою службою та іншими контролюючими органами, заборонені. Можуть здійснювати лише перевірки на дотримання протиепідемічних заходів», — підкреслив Денис Шмигаль.

Водночас, у своєму влозі Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у грудні жорсткі карантинні обмеження не запроваджуватимуть, однак не виключене посилення карантинних заходів у січні, про що буде повідомлено завчасно.

«Локдаун у грудні. Я вірю й сподіваюся, що дійсно наразі він нам не потрібен. Ми зважували всі «за» і «проти», дуже багато даних і прогнозів, радилися з представниками місцевих влад, отримали запевнення МОЗу щодо контрольованості ситуації в лікарнях, і я рекомендував Прем’єру не оголошувати локдаун у грудні», – сказав Президент.

Президент зауважив, що для уникнення стрімкого зростання кількості заражень, українці мають дотримуватися заходів безпеки та дбати про своє здоров’я.

«Будь ласка, народ, носіть маски. Носіть їх правильно. Закриваючи рот і ніс. Дезінфікуйте руки. Тримайте дистанцію. Уникайте скупчень. Зміцнюйте імунітет. Є симптоми – сидіть вдома. Благаю, не ставте самі собі діагноз, не прописуйте самі собі ліки, особливо антибіотики. А одразу звертайтеся до сімейного лікаря», – наголосив Президент.

За інформацією FB-сторінки Дениса Шмигаля,

офіційного інтернет-представництва Президента України та

Урядового порталу

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118341

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
519935

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
424

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
32117

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
65360

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді