Спільно із місцевою владою Уряд працює над переліком можливих обмежень. Задля цього відбулася онлайн-нарада з міськими головами щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України. У зустрічі також взяли участь керівництво Міністерства охорони здоров’я та інші представники Уряду.
Як організувати роботу підприємства під час карантину
Прем’єр-міністр поінформував очільників міст, що Верховна Рада 4 грудня схвалила пакет законопроектів, спрямованих на підтримку людей та бізнесу в разі запровадження посилених карантинних заходів.
Денис Шмигаль також зазначив, що Уряд розробляє перелік можливих протиепідемічних обмежень, зокрема, враховуючи відповіді та пропозиції, які в опитуванні надали голови міст та обласних державних адміністрацій.
Як повідомив Денис Шмигаль, за результатами опитування, підтримують заборону або обмеження діяльності:
- святкових концертів, дискотек і нічних клубів, масових заходів у приміщеннях, хостелів, ТРЦ — 100%;
- музеїв, кінотеатрів і театрів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля — 95%;
- святкових ярмарків, спортзалів і фітнес-центрів — 90%.
Також Прем’єр-міністр зауважив, що міські голови та керівники ОДА виступають за роботу з частковими обмеженнями громадського транспорту (не більше, ніж кількість сидячих місць), закладів громадського харчування (доставка або на винос) та готелів (без зон розваг та харчування).
Під час наради Прем’єр-міністр нагадав, що на період дії карантину в Україні продовжує діяти мораторій на перевірки бізнесу контролюючими органами.
Як проходять перевірки з праці під час карантину
«Важливо, що всі перевірки бізнесу на цей час, зокрема Державною податковою службою та іншими контролюючими органами, заборонені. Можуть здійснювати лише перевірки на дотримання протиепідемічних заходів», — підкреслив Денис Шмигаль.
Водночас, у своєму влозі Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у грудні жорсткі карантинні обмеження не запроваджуватимуть, однак не виключене посилення карантинних заходів у січні, про що буде повідомлено завчасно.
«Локдаун у грудні. Я вірю й сподіваюся, що дійсно наразі він нам не потрібен. Ми зважували всі «за» і «проти», дуже багато даних і прогнозів, радилися з представниками місцевих влад, отримали запевнення МОЗу щодо контрольованості ситуації в лікарнях, і я рекомендував Прем’єру не оголошувати локдаун у грудні», – сказав Президент.
Президент зауважив, що для уникнення стрімкого зростання кількості заражень, українці мають дотримуватися заходів безпеки та дбати про своє здоров’я.
«Будь ласка, народ, носіть маски. Носіть їх правильно. Закриваючи рот і ніс. Дезінфікуйте руки. Тримайте дистанцію. Уникайте скупчень. Зміцнюйте імунітет. Є симптоми – сидіть вдома. Благаю, не ставте самі собі діагноз, не прописуйте самі собі ліки, особливо антибіотики. А одразу звертайтеся до сімейного лікаря», – наголосив Президент.
За інформацією FB-сторінки Дениса Шмигаля,