«Готуй сані влітку» — радить народна мудрість. Хоча за вікнами — липнева спека, візьміть до уваги позицію Державної інспекції України з питань праці, яка в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 роз’яснила, хто зобов’язаний встановлювати спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі
«Готуй сані влітку» — радить народна мудрість. Хоча за вікнами — липнева спека, візьміть до уваги позицію Державної інспекції України з питань праці, яка в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 роз’яснила, хто зобов’язаний встановлювати спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі.
Держпраці нагадує, що відповідно до ст. 168 Кодексу законів про працю України працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять у робочий час. Власник або уповноважений ним орган (далі — роботодавець) зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників.
Відповідно до пункту 2 постанови Наркомпраці СРСР від 11.12.1929 «Правила про роботу на відкритому повітрі в холодну пору року» температура та сила вітру, за яких надаються перерви для обігрівання, визначаються виконкомами місцевих рад.
Оскільки Законом України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування» не передбачені повноваження виконавчих органів місцевих рад щодо встановлення температури та сили вітру, кількість і тривалість перерв визначає роботодавець за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв встановлюються у колективних, договорах.
Підготувала Марина Маслюк,
головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри», провідний редактор порталу prokadry.com.ua
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати