Складати постанови про накладення штрафів будуть уповноважені посадові особи МОЗ

Верховна Рада на засіданні 17 грудня 2020 року прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (законопроєкт від 17.07.2020, далі — Закон).
Як носити маску правильно та з комфортом
Законом внесено зміни до статей 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII та встановлені штрафи від 3400 до 5100 грн (від 200 до 300 нмдг) для юридичних осіб та ФОП:
- за допуск особи у громадські будинки, споруди, де обслуговують населення, та громадський транспорт уперіод карантину, без попередження в будь-якій формі та в будь-який спосіб про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту (ЗІЗ) органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у т. ч. виготовлений самостійно;
- ігнорування факту, що на території перебуває особа без ЗІЗ (особі не зробили усне зауваження, обслужили, не викликали представника Нацполіції, щоб повідомити про адмінправопорушення, якщо особа не реагує на зауваження);
- обслуговування споживачів у період карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо ФОП без вдягнутих ЗІЗ, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у т. ч. виготовлених самостійно.
Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Нагадаємо, що з 21 листопада 2020 року за відсутність маски чи маску на підборідді у громадському місці та транспорті самих порушників вже штрафують. Розмір штрафу: від 170 до 255 грн.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Новинного центру ВР
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.