Набули чинності зміни до законів з соціального захисту населення на період карантину. Допомогу по частковому безробіттю надаватимуть і пенсіонерам

20 грудня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 02.12.2020 № 1030-ІХ (законопроєкт від 15.05.2020 № 3486, далі — Закон).
Як організувати роботу підприємства під час карантину
Закон уніс зміни до Законів:
- «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI,
- «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III
- «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII.
Що змінилося:
- уточнили умови виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину — її зможуть отримати всі великі підприємства, які вимушено зупинили або скоротили виробництво та тривалість робочого часу працівників на період карантину, встановленого КМУ. До прийняття Закону така норма діяла лише для підприємств із замкнутим циклом виробництва.
- дозволили роботодавцям, у т. ч. ФОП, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, отримувати допомогу на працівників-пенсіонерів.
Уточнили:
- звіт 4-ПН треба подати не пізніше ніж за два місяці до вивільнення, а якщо вивільняєте держслужбовців, то не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення. Йдеться про звільнення держслужбовців відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII.
- зареєстровані безробітні можуть не відвідувати центр зайнятості під час карантину через COVID-19;
- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, мають право отримати ваучер для перепідготовки, спеціалізації або підвищення кваліфікації без умови встановлення інвалідності;
- голови сімейних фермерських господарств можуть сплачувати ЄСВ за себе та за членів сімейного фермерського господарства.
КМУ має прийняти необхідні підзаконні акти за п’ять днів після того, як закон набере чинності.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.