Набули чинності зміни до законів з соціального захисту населення на період карантину. Допомогу по частковому безробіттю надаватимуть і пенсіонерам

20 грудня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 02.12.2020 № 1030-ІХ (законопроєкт від 15.05.2020 № 3486, далі — Закон).
Як організувати роботу підприємства під час карантину
Закон уніс зміни до Законів:
- «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI,
- «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III
- «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII.
Що змінилося:
- уточнили умови виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину — її зможуть отримати всі великі підприємства, які вимушено зупинили або скоротили виробництво та тривалість робочого часу працівників на період карантину, встановленого КМУ. До прийняття Закону така норма діяла лише для підприємств із замкнутим циклом виробництва.
- дозволили роботодавцям, у т. ч. ФОП, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, отримувати допомогу на працівників-пенсіонерів.
Уточнили:
- звіт 4-ПН треба подати не пізніше ніж за два місяці до вивільнення, а якщо вивільняєте держслужбовців, то не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення. Йдеться про звільнення держслужбовців відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII.
- зареєстровані безробітні можуть не відвідувати центр зайнятості під час карантину через COVID-19;
- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, мають право отримати ваучер для перепідготовки, спеціалізації або підвищення кваліфікації без умови встановлення інвалідності;
- голови сімейних фермерських господарств можуть сплачувати ЄСВ за себе та за членів сімейного фермерського господарства.
КМУ має прийняти необхідні підзаконні акти за п’ять днів після того, як закон набере чинності.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.