На Закарпатті фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю виявили водіїв, які працювали без трудового договору

Фізична особа-підприємець допустив порушення вимог чинного законодавства про працю. За результатами інспекційного відвідування, фахівцями Управління Держпраці у Закарпатській області складено відповідні документи реагування на усунення виявленого порушення та притягнення суб’єкта господарювання до встановленої законом відповідальності.
Як працюватимемо під час карантину
Водії, яких залучив приватний підприємець з Іршавщини до здійснення регулярних перевезень вантажів, не мали укладених з ним трудових договорів. Робота, яку вони виконували, носила тривалий, регулярний, систематичний, однотипний характер, що характерно трудовим відносинам.
План перевірок Держпраці на 2021 рік
Робота, яку вони виконували, відповідала характеристикам трудових відносин та була:
тривалою |
регулярною |
систематичною |
однотипною |
Нагадаємо, що відповідно до з ч. 3 ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без:
- укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу;
- повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
За матеріалами Управління Держпраці у Закарпатській області
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.