Чинне законодавство про працю не передбачає проходження стажування для перевірки кваліфікації та навичок роботи
Стажування в цілях придбання практичних навиків, необхідних для виконання посадових обов’язків, може бути організоване за наявності відповідного договору між роботодавцем, претендентом на посаду (безробітним) і державним центром зайнятості (ст. 35 Закону України «Про зайнятість населення»).
Стажування та практика: різниця суттєва
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час:
Студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здобули професію (кваліфікацію) та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні | - за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник»
|
- освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр»
|
- освітнім ступенем «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр»
|
Стажування стосовно інших працівників – порушення законодавства про працю.
У разі виникнення необхідності перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, застосовується випробування. Умова про випробування повинна бути визначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
Випробування та стажування для водіїв при прийнятті на роботу
За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
Стажування — це набуття особою практичного досвіду виконання виробничих завдань і обов’язків на робочому місці організації після теоретичної підготовки до початку самостійної роботи під безпосереднім керівництвом досвідченого фахівця.
Допуск працівника до стажування оформлюється наказом про допуск до стажування на підставі доповідної записки безпосереднього керівника.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
Стажування студентів на підприємстві — це можливість здобути практичний досвід за майбутньою професією. Які особливості оформлення стажування, укладення договору та оплати необхідно знати кадровику й роботодавцю, роз’яснюємо у статті.