НАДС у роз’ясненні «Щодо оцінювання результатів службової діяльності державного службовця, призначеного на посаду з укладанням контракту про проходження державної служби на період дії карантину та визначення завдань відповідно такого контракту» від 23.12.2020 № 124 нагадує, що в жовтні-грудні держоргани оцінюють результати діяльності всіх осіб, які обіймають посади держслужби, в т. ч. тих, з якими підписали контракт на час карантину.
Як призначати держслужбовців під час карантину
Щоб оцінити службову діяльність держслужбовців, з якими уклали контракти на час карантину, їм визначають завдання за встановленою формою i у відповідній кількості у грудні року, що передує звітному, aбo протягом десяти робочих днів після призначення (переведення) (п. 12 Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2017 № 640).
За умовами контракту держорган зобов’язаний визначати особі щомісяця не менше двох завдань із ключовими показниками результативності, ефективності та якості, а також в який строк ïx виконати (п. 6 Типового контракту про проходження державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 № 290, далі — Типовий контракт).
Типовий контракт не визначає форму завдань та порядок, як держслужбовцю звітувати про їх виконання.
Коли зміст договору визначають на основі типового, сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови (ст. 179 Господарського кодексу).
Контракт — це особлива форма трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки i відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору, в т. ч. дострокового, можуть встановлювати угодою сторін (ч. 3 ст. 21 КЗпП).
Таким чином, умови контракту, укладеного на час карантину на основі Типового контракту, можна конкретизувати та доповнити необхідними положеннями.
Суб’єкт призначення aбo інша уповноважена особа під час підготовки проєкту контракту може визначити:
- обсяг завдань;
- форму та строки визначення завдань;
- порядок та умови ïx виконання держслужбовцем.
експерт Експертус Кадри