Держпраці роз`яснює особливості дистанційної роботи в умовах карантину

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Виконання дистанційної роботи не тягне за собою ніяких обмежень обсягу трудових прав працівників

Держпраці роз`яснює особливості дистанційної роботи в умовах карантину

Дистанційна робота – це форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця (ст. 60 КЗпП).

Як працюватимемо під час карантину

Особливості дистанційної роботи:

  • працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються ПВТР, якщо інше не передбачено у трудовому договорі;
  • загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених ст. 50 і 51 КЗпП (40 або менше годин на тиждень).

Роботодавець має забезпечити облік виконаної роботи в узгодженому порядку. Роботодавець повинен виплачувати зарплату в установленому законодавством порядку:

  • не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 к.д.;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Працівник може самостійно обирати місце для виконання роботи.

Як ознайомити з графіком відпусток дистанційних працівників

Тобто на роботу дистанційних працівників в повній мірі поширюється законодавство про працю з урахуванням специфіки та особливостей їхнього режиму роботи, які обумовлюються у трудовому договорі.

При запровадженні дистанційної роботи посаду та зарплату роботодавці повинні зберігати.

Сторони трудового договору мають самостійно домовитися про:

  • систему оплати праці (почасову чи відрядну);
  • строки виконання робіт;
  • способи контролю за виконанням роботи;
  • питання охорони праці;
  • відповідальність сторін тощо.

Зверніть увагу, що ст. 125 КЗпП передбачено, що працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, установи, організації, мають право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію). Розмір і порядок виплати цієї компенсації визначаються роботодавцем за погодженням із працівником. Також можна домовитись про компенсацію витрат за використання електроенергії та води, зв'язку та обслуговування обладнання тощо.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

image23

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16471

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
485771

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2928

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71393

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді