Держпраці роз`яснює особливості дистанційної роботи в умовах карантину

Виконання дистанційної роботи не тягне за собою ніяких обмежень обсягу трудових прав працівників

Держпраці роз`яснює особливості дистанційної роботи в умовах карантину

Дистанційна робота – це форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця (ст. 60 КЗпП).

Як працюватимемо під час карантину

Особливості дистанційної роботи:

  • працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються ПВТР, якщо інше не передбачено у трудовому договорі;
  • загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених ст. 50 і 51 КЗпП (40 або менше годин на тиждень).

Роботодавець має забезпечити облік виконаної роботи в узгодженому порядку. Роботодавець повинен виплачувати зарплату в установленому законодавством порядку:

  • не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 к.д.;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Працівник може самостійно обирати місце для виконання роботи.

Як ознайомити з графіком відпусток дистанційних працівників

Тобто на роботу дистанційних працівників в повній мірі поширюється законодавство про працю з урахуванням специфіки та особливостей їхнього режиму роботи, які обумовлюються у трудовому договорі.

При запровадженні дистанційної роботи посаду та зарплату роботодавці повинні зберігати.

Сторони трудового договору мають самостійно домовитися про:

  • систему оплати праці (почасову чи відрядну);
  • строки виконання робіт;
  • способи контролю за виконанням роботи;
  • питання охорони праці;
  • відповідальність сторін тощо.

Зверніть увагу, що ст. 125 КЗпП передбачено, що працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, установи, організації, мають право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію). Розмір і порядок виплати цієї компенсації визначаються роботодавцем за погодженням із працівником. Також можна домовитись про компенсацію витрат за використання електроенергії та води, зв'язку та обслуговування обладнання тощо.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

image18

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді