Як відобразити відрядження в табелі обліку робочого часу
Запитання
Працівника направлено у відрядження на два тижні. Як відобразити відрядження у табелі обліку використання робочого часу? Чи позначати вихідні дні як відрядження? Чи виплачувати добові за вихідні дні?
Відповідь
Працівник у відрядженні працює за режимом того підприємства, до якого він відряджений. Якщо на період відрядження припадають вихідні, роботодавець не зобов’язаний компенсувати їх іншими днями відпочинку після повернення працівника (п. 8 розд. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).
Роботу у відрядженні оплачують:
- за всі робочі дні;
- за графіком постійного місця роботи.
Корисні консультації:
Розмір оплати не може бути нижчим середнього заробітку (абз. 2 п. 13 розд. І Інструкції № 59).
Підставою для нарахування працівнику зарплати є, зокрема, табель обліку використання робочого часу (далі — табель). Типова форма табеля, затверджена наказом Держстату від 05.12.2008 № 489, передбачає для відряджень коди: буквений — «ВД», цифровий — «07».
Дні перебування у відрядженні у табелі можна позначити так:
- у першому рядку — кількість відпрацьованих годин лише в робочі дні згідно з режимом за основним місцем роботи, наприклад «8»;
- у другому рядку — «ВД» чи «07», у т. ч. у вихідні дні.
Вам стане у пригоді — Позначаємо у табелі відрядження
КЗпП гарантує працівникам виплату добових за весь час перебування у відрядженні (ч. 2 ст. 121 КЗпП). У вихідні дні працівник перебуває у відрядженні згідно з наказом, хоча фактично й не працює. Тому за вихідні дні йому також потрібно виплатити добові.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри