Максимальний і мінімальний строки відрядження
Мінімальний строк відрядження
...не залежить від форми власності чи особливостей фінансування і становить один день.
Бюджетна установа
Підприємства, установи та організації, що фінансують з державного бюджету, керуються насамперед КЗпП та нормативно-правовими актами:
- постановою КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98);
- Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).
Відрядження працівника: складні ситуації та їх вирішення
Наведемо два аргументи.
1. Ані КЗпП, ані Постанова № 98 не встановлюють мінімального строку відрядження. Однак, з огляду на положення Інструкції № 59, строк відрядження обчислюють у днях. Відтак мінімальний строк відрядження — один день.
2. Стаття 121 КЗпП зобов’язує роботодавця виплатити добові. Їх виплачують за кожний день перебування працівника у відрядженні та в дорозі, включаючи день вибуття у відрядження і день прибуття з відрядження (п. 4 розд. ІІ Інструкції № 59).
Приватне підприємство
Керується КЗпП, а Інструкцію № 59 використовує як методичний посібник. З огляду на аргументи для бюджетників, мінімальний строк — один день.
Максимальний строк відрядження
Приватне підприємство
Обмеження немає. Визначайте строки з огляду на потреби бізнесу, але візьміть до уваги, що накази про відрядження тривалістю до 30 к. д. реєструють у Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тимчасового (5 р.) зберігання, а понад 30 к. д. — у Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого (75 р.) зберігання.
Бюджетна установа
Для підприємств, установ, організацій, що фінансують з держбюджету, строк одного відрядження не може перевищувати:
- в межах України — 30 календарних днів;
- за кордон — 60 календарних днів.
Ці обмеження встановлює пункт 6 Постанови № 98. Він надає й вичерпний перелік підстав, коли строк відрядження може бути більшим.