Фахівці ГУ ДПС у Луганській області підтримують позицію експертів Експертус Кадри — ДПС проведе перевірку за будь-яких обставин

Якщо директор тимчасово відсутній — хворіє, у відпустці, відрядженні тощо, його обов’язки має виконувати інший працівник. Тимчасове виконання обов’язків оформлюють наказом.
Як забезпечити безперервність виконання функцій працівника на час його відпустки, хвороби?
Якщо установчими документами не передбачено покласти обов’язки директора на іншу особу на випадок його тимчасової відсутності — так само наказом тимчасово призначають особу, уповноважену виконувати функції керівника.
Умови та порядок допуску контролерів до проведення документальних планових або позапланових виїзних та фактичних перевірок визначає стаття 81 розділу II Податкового кодексу України. Норми цієї статті не передбачають потреби перенести термін проведення документальних планових, позапланових та фактичних перевірок у зв’язку із хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи.
Як проходять перевірки з праці
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ГУ ДПС у Луганській області та системи Експертус: Кадри
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.