Підприємства штрафуватимуть на суму від 3400 до 5100 гривень за порушників маскового режиму

12 січня 2021 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1113-ІХ від 17.07.2020 (законопроєкт № 3890, далі — Закон). 13 січня його опубліковано у «Голосі України».
Де треба носити маски
Законом внесено зміни до статей 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII та встановлені штрафи від 3400 до 5100 грн (від 200 до 300 нмдг) для юридичних осіб та ФОП, які порушили санітарне законодавство.
Отже, з 14 січня 2021 року доведеться сплатити штраф:
- за допуск особи у громадські будинки, споруди, де обслуговують населення, та громадський транспорт у період карантину, без попередження в будь-якій формі та в будь-який спосіб про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту (ЗІЗ) органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у т. ч. виготовлений самостійно;
- ігнорування факту, що на території перебуває особа без ЗІЗ (особі не зробили усне зауваження, обслужили, не викликали представника Нацполіції, щоб повідомити про адмінправопорушення, якщо особа не реагує на зауваження);
- обслуговування споживачів у період карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо ФОП без вдягнутих ЗІЗ, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у т. ч. виготовлених самостійно.
Складати постанови про накладення штрафів будуть уповноважені посадові особи МОЗ.
Нагадаємо, що з 21 листопада 2020 року за відсутність маски чи маску на підборідді у громадському місці та транспорті самих порушників вже штрафують. Розмір штрафу: від 170 до 255 грн.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.