Оновлено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266» від 26.06.2015 № 439 Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок) викладено у новій редакції. За цим Порядком розраховується середня заробітна плата для виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця.
Сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.
Тобто віднині будуть оплачуватися не робочі дні (години) за графіком роботи підприємства або за індивідуальним графіком роботи працівника, а усі календарні дні, що припадають на період тимчасової непрацездатності. Відповідно, у табелі обліку використання робочого часу усі календарні дні, на які припадає оплачувана тимчасова непрацездатність, слід позначати буквеним кодом «ТН».
Підготувала Ірина Житкова,
головний редактор порталу prokadry.com.ua, головний експерт «Експертус Кадри»