Завдяки змінам в законодавстві, які відбулися з 1 січня 2020 року, роботодавець має змогу зменшити у два рази суму штрафу
Для роботодавців встановлені штрафи за порушення законодавства про працю ст. 265 КЗпП.
Штрафи на роботодавця з 01.01.2021
Утім, в разі сплати роботодавцем, який використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, така постанова вважається виконаною.
Наприклад, у грудні 2020 року з 10 постанов Управління Держпраці у Хмельницькій області про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю, скористались вищевказаною нормою працедавці по 7 з них та сплатили штрафи на загальну суму 102 500 грн протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)