Завдяки змінам в законодавстві, які відбулися з 1 січня 2020 року, роботодавець має змогу зменшити у два рази суму штрафу

Для роботодавців встановлені штрафи за порушення законодавства про працю ст. 265 КЗпП.
Штрафи на роботодавця з 01.01.2021
Утім, в разі сплати роботодавцем, який використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, така постанова вважається виконаною.
Наприклад, у грудні 2020 року з 10 постанов Управління Держпраці у Хмельницькій області про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю, скористались вищевказаною нормою працедавці по 7 з них та сплатили штрафи на загальну суму 102 500 грн протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.