Декларації, які потрібно подавати після звільнення з публічної служби

Під час кампанії декларування подати декларацію потрібно особам, які наразі працюють на публічній службі та колишнім посадовцям, які звільнилися у 2020 році

Декларації, які потрібно подавати після звільнення з публічної служби

Такі особи мають подати не «щорічну» декларацію, а декларацію типу «після звільнення».

Якщо особа звільняється з посади, яка передбачала подання декларацій, то їй необхідно подати два типи декларації:

  • перед звільненням;
  • після звільнення.
Декларацію перед звільненням потрібно подати впродовж 20 робочих днів з дня звільнення. Вона включатиме період, який не був охоплений деклараціями, які суб’єкт декларування подавав раніше.

Якщо суб’єкт декларування звільняється під час кампанії декларування, то спочатку потрібно подати щорічну декларацію. Наприклад, дата звільнення — 31.01.2021, отже до звільнення потрібно подати щорічну декларацію за 2020 рік, і тільки після цього подати декларацію перед звільненням, яка охоплюватиме період із 01.01.2021 по 31.01.2021.

Декларацію після звільнення потрібно подати на наступний рік після звільнення у період кампанії декларування, тобто з 1 січня по 31 березня наступного року після звільнення.

Е-декларація посадових осіб, що звільняються з ОМС

Коли декларація після звільнення не подається

Декларацію після звільнення подавати не потрібно, якщо суб’єкт декларування до 1 квітня наступного року після звільнення з посади знов розпочинає свою діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в підпунктах «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону Про запобігання корупції, і подає декларацію відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону (щорічну декларацію).

Декларації перед звільненням та після звільнення не потрібно подавати, якщо:

  • особа перестає бути суб’єктом декларування, наприклад згідно зі змінами, внесеними до закону, чи у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права декларації перед звільненням та після звільнення подавати не потрібно. Адже в цих випадках особа втрачає статус суб’єкта декларування і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на неї, а отже особа вже не повинна подавати декларації;
  • держслужбовця було переведено на іншу посаду державної служби — декларація перед звільненням та після звільнення не подається. Звільнення особи за переведенням або в разі, якщо особа стала переможцем конкурсу й у зв’язку з цим звільнилася з роботи в одному органі і прийнята на роботу в інший орган наступного робочого дня (без врахування вихідних днів), не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки в такому випадку відбувається лише зміна посади або інших істотних умов праці;
  • особа обіймала одночасно дві посади, що зумовлювали обов’язок подати декларацію, але протягом року особа звільнилася або іншим чином припинила перебувати на одній із таких посад, декларація перед звільненням та після звільнення не подається.

Кампанія декларування 2021 року триватиме до 31 березня.

Раніше ми повідомляли як отримати необхідні для заповнення декларації дані онлайн у карантин та як виправити помилки при заповненні декларацій

За матеріалами НАЗК

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5439

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123565

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді