Фахівці НАЗК (Національного агентства з питань запобігання корупції) у співпраці з НАДС (Національним агентством України з питань державної служби) розробили рекомендований перелік вимог до компетентності кандидатів на посади уповноваженої особи (спеціаліста) та керівника уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції в державних органах.
Відповідні вимоги затверджено наказом та Методичними рекомендаціями НАДС.
Рекомендації містять опис вимог до компетентності та професійних знань, необхідних для ефективного виконання обов’язків антикорупційних уповноважених у державних органах. Під час підготовки до проведення конкурсу на посади антикорупційних уповноважених рекомендується передбачити таку вимогу до компетентності як «Доброчесність», яка включає в себе такі компоненти:
- здатність спрямовувати власні дії на захист публічних інтересів, утримуватися від конфлікту між приватними та публічними інтересами, ефективно розпоряджатися державними ресурсами;
- здатність дотримуватися правил етичної поведінки, порядності, чесності, справедливості, підзвітності;
- усвідомлення обмеження у виявленні переваг, прихильності та/або негативного ставлення до окремих фізичних та юридичних осіб, політичних партій, громадських, релігійних та інших організацій.
«Ухвалені методичні рекомендації допоможуть державним органам із проведенням конкурсів на посади антикорупційних уповноважених, — прокоментував керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач. — Адже нарешті ми маємо змогу сформувати єдині критерії до добору таких осіб, визначити мінімальні базові знання, їхні ділові та професійні якості».
Дані рекомендації сприятимуть кращому розумінню ролі уповноваженого в діяльності органу та особливостей його роботи, завдяки чому будуть створені умови для призначення в державних органах компетентні фахівці, які будуть ефективно й доброчесно запобігати корупції.
Звільнення уповноваженого з антикорупційної діяльності юрособи
Антикорупційні уповноважені — це окремі фахівці або структурні підрозділи, які виконують функції із запобігання та виявлення корупції. Вони обов’язково утворюються в:- державних органах,
- органах місцевого самоврядування,
- на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу,
- державних цільових фондах.
За матеріалами НАЗК