МОЗ затвердить новий Порядок видачі, продовження та обліку листків непрацездатності

Щоб запровадити нові правила видачі листків непрацездатності, ВР доручила КМУ:
- прискорити розробку та зміну нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності;
- подати до ВР законопроекти, які забезпечать інформаційну взаємодію електронної системи охорони здоров’я з реєстром;
- здійснити аудит ефективності використання коштів, виділених на впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності;
- інформувати до 15 лютого 2021 року та щоквартально у подальшому ВР про вжиті заходи.
Листок непрацездатності: від отримання до оплати
МОЗ, Мінекономіки, НСЗУ, ПФУ та ФСС мали б затвердити або змінити власні нормативно-правові акти та забезпечити повноцінну роботу реєстру до 1 січня 2021 року. МОЗ до 1 лютого 2021 року має завдання:
- розробити та затвердити свої нормативно-правові акти, необхідні для впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності;
- погодити з ПФ, ФСС та затвердити Порядок видачі, продовження та обліку листків непрацездатності.
Рахункова палата України повинна включити до плану роботи на 2021 рік аудит ефективності та фінансовий аудит запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності.
Постанову «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності» (законопроект від 21.10.2020 № 4243) ВР прийняла на засіданні 3 лютого 2021 року.
Нагадаємо, що КМУ постановою від 17.04.2019 № 328 затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. А МОЗ мав розробити, погодити з ФСС та затвердити порядок видачі, продовження та обліку листків непрацездатності у відповідності до постанови КМУ «Про особливості ведення Електронного реєстру листків непрацездатності до забезпечення інформаційної взаємодії електронної системи охорони здоров’я з Електронним реєстром листків непрацездатності» від 03.03.2020 № 159.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.