В журналі «Кадровик-01» № 2 є актуальний алгоритм, за яким можна подати звіт зараз. Як тільки форма зміниться — в журналі з’явиться актуалізований алгоритм та приклад як заповнити

Усі підприємства та фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соцзахисту інвалідів і щороку подають звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю ( ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII ).
Як скласти звіт 10-ПОІ про виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю
Порядок, за яким підприємства подають звіти про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для їх працевлаштування, затверджений постановою КМУ «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення» від 31.01.2007 № 70 .
У відповідності до Порядку, звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці подають або надсилають рекомендованим листом до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою № 10-ПОІ (річна). Форма звітності та Інструкція з її заповнення затверджена наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591.
Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю на своєму сайті нагадав, що звіт 10-ПОІ надають тільки в паперовому вигляді безпосередньо до територіальних відділень фонду.
В електронному вигляді звіт за формою № 10-ПОІ (річна) не подають.
Фонд акцентує увагу, що Мінсоцполітики вже розробило зміни до форми 10-ПОІ — наказ від 18.12.2020 № 821 зареєстрували в Мін’юсті 29.01.2021. Наразі зміни ще не чинні — чекаємо на офіційну публікацію наказу.
Стежте за розсилками від нашого порталу. Зареєструйтеся на порталі, щоб отримувати важливі сповіщення про зміни у кадровій роботі. Ми одразу повідомимо Вас про те, що набула чинності змінена форма 10-ПОІ, і наведемо актуальний алгоритм, щоб її заповнити. Наші експерти вже підготували такий алгоритм і зразок звіту за оновленою формою.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.