Чи приймати на роботу за направленням центру зайнятості — вирішує роботодавець. Позиція Верховного суду

Працівника, який перебуває на обліку в центрі зайнятості, працевлаштовують у такому ж порядку, як і будь-якого іншого працівника. Остаточне рішення приймає роботодавець

Чи приймати на роботу за направленням центру зайнятості — вирішує роботодавець. Позиція Верховного суду

Якщо здобувач посади не відповідає вимогам, які висуває роботодавець, направлення центру зайнятості не може бути безумовною підставою його працевлаштувати.

Як прийняти працівника, який перебуває на обліку в центрі зайнятості

Перелік осіб, з якими роботодавець зобов’язаний укласти трудовий договір, визначений у КЗпП і він вичерпний.

Вимоги до віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватись законодавством України (ст. 22 КЗпП).

Трудовий договір може бути укладений тільки за взаємної згоди працівника і роботодавця (ст. 21 КЗпП). Таким чином інтереси роботодавця і особи, яка бажає укласти трудовий договір, будуть узгоджені. В іншому випадку роботодавець буде позбавлений можливості підбирати кадри та нести відповідальність за роботу підприємства.

Таку правову позицію містить постанова Верховного суду від 04.02.2021 у справі №161/15476/19 (провадження №61-10932св20).

Суди першої та апеляційної інстанцій зазначили, що роботодавець не порушив закон, якщо відмовив здобувачу у працевлаштуванні через відсутність необхідного рівня освіти. ЇЇ наявність була однією з основних вимог у вакансії.

Верховний суд підтримав рішення судів попередніх інстанцій.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами Реєстру судових рішень

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
42

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5718

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530039

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді