Стали відомі обмеження в різних зонах адаптивного карантину. КМУ оприлюднив постанову

Нові зони — з 24 лютого 2021 року

Стали відомі обмеження в різних зонах адаптивного карантину. КМУ оприлюднив постанову

В Україні почне діяти адаптивний карантин та буде встановлено жовтий рівень епіднебезпеки з 24.02.2021. Цей рівень буде базовим для всієї країни, тому обмеження та протиепідемічні заходи пом’якшать.

Дозволять:

  • проводити масові заходи (культурні, спортивні тощо, якщо на кожну особу виділять 4 кв м площі, або зал буде наповнений понад 50% місць. Зараз в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мають бути 5 кв м площі;
  • відвідувати заклад освіти групами більше 20 осіб;
  • проводити матчі командних ігрових видів спорту. Умова — глядачі займатимуть половину передбачених місць;
  • працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години;
  • працювати басейнам, спортзали та фітнес-центри можуть збільшити кількість відвідувачів.

Маска, що закриває рот та ніс в приміщеннях, торгових центрах та громадському транспорті й документи, що посвідчують особу, залишаються обов’язковими карантинними умовами.

В подальшому на території України в цілому або на території окремих регіонів встановлюватимуть «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

Як повернути працівників на роботу після карантину

Таке рішення Кабмін прийняв на засіданні 17 лютого 2021 року. Пункт 2 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236 виклали у новій редакції та доповнили її новими пунктами 2-1, 2-2, 3-1 — 3-5 (постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 17.02.2021 № 104).

На помаранчевому рівні епіднебезпеки додаткові карантинні обмеження не встановлюватимуть. Проте, ОМС зможуть вводити додаткові обмежувальні заходи, аби запобігти поширенню інфекції.

Жорсткі карантинні обмеження вводитимуть на червоному рівні. За приклад буде січневий карантин. Запроваджуватиме червоний рівень епіднебезпеки Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Територія регіону протягом 48 годин повинна буде встановити додаткові обмеження.

Бажаємо всім нам досягнути зеленого рівня епіднебезпеки. Його встановлюватимуть за умови, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50% епідпорогу відповідного регіону. Другий критерій – виявлені методом ПЛР випадки інфікування COVID-19 складуть менше 5%.

Зелений рівень епіднебезпеки стане тим показником, з яким будуть скасовані певні карантинні обмеження.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді