Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Ці обмеження не поширюють на посадових осіб місцевого самоврядування, яких обирають або затверджують на посади — заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, старости.
Відповідні зміни до статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон) внесено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі» від 16.12.2020 № 1086-ІХ (далі — Закон № 1086).
Термін перебування на службі в ОМС можна продовжити, але не більш ніж на п’ять років. Голова відповідної ради приймає рішення щороку, але не більш як до досягнення посадовою особою місцевого самоврядування 70-річного віку.
Тобто, коли посадова особа місцевого самоврядування досягає 65 років, очільник ради приймає одне з рішень:
- або звільнити таку особу з посади у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на службі в ОМС (абз. 6 ч. 1 ст. 20 Закону);
- або продовжити строк перебування на службі на 1 рік (ч. 2 ст. 18 Закону).
Одне з таких рішень голова ради може приймати щороку, допоки посадова особа ОМС не досягне 70 років та її не звільнять.
Агентство також роз’яснило, що право продовжувати службу в ОМС не поширюють на осіб, які досягли 65 років та були звільненні із займаної посади до часу, коли Закон № 1086 набув чинності.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами НАДС
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання