
Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Ці обмеження не поширюють на посадових осіб місцевого самоврядування, яких обирають або затверджують на посади — заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, старости.
Відповідні зміни до статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон) внесено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі» від 16.12.2020 № 1086-ІХ (далі — Закон № 1086).
Як приймати на роботу в ОМС
Термін перебування на службі в ОМС можна продовжити, але не більш ніж на п’ять років. Голова відповідної ради приймає рішення щороку, але не більш як до досягнення посадовою особою місцевого самоврядування 70-річного віку.
Тобто, коли посадова особа місцевого самоврядування досягає 65 років, очільник ради приймає одне з рішень:
- або звільнити таку особу з посади у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на службі в ОМС (абз. 6 ч. 1 ст. 20 Закону);
- або продовжити строк перебування на службі на 1 рік (ч. 2 ст. 18 Закону).
Одне з таких рішень голова ради може приймати щороку, допоки посадова особа ОМС не досягне 70 років та її не звільнять.
Чи можна прийняти на службу в ОМС після досягнення 65-річного віку
Таке роз’яснення «Щодо проходження служби в органах місцевого самоврядування особою, яка досягла 65-річного віку» від 19.02.2021 року № 128-р/з надало НАДС.
Агентство також роз’яснило, що право продовжувати службу в ОМС не поширюють на осіб, які досягли 65 років та були звільненні із займаної посади до часу, коли Закон № 1086 набув чинності.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами НАДС
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.