З 1 червня 2015 року в Україні більше не призначають спеціальних пенсій чиновникам, суддям та прокурорам. Однак законодавча норма, якою ці категорії працівників переведено на загальні правила призначення пенсій, не стосується науковців, військових та чорнобильців
З 1 червня 2015 року в Україні більше не призначають спеціальних пенсій чиновникам, суддям та прокурорам. Однак законодавча норма, якою ці категорії працівників переведено на загальні правила призначення пенсій, не стосується науковців, військових та чорнобильців.
Про це на брифінгу 12 червня повідомив Перший заступник Голови правління Пенсійного фонду Микола Шамбір.
Він навів дані щодо розмірів призначених у 2014 році спеціальних пенсій.
За інформацією Пенсійного фонду України, торік за спеціальними законами в Україні було призначено пенсії 5243 особам, а саме:
- за нормами Закону України «Про державну службу» – 1478 особам, середній розмір пенсій становив 3401,62 грн.;
- за нормами Закону України «Про статус народного депутата України» – 18 особам, (середній розмір призначених пенсій – 6161,11 грн.);
- відповідно до Положення про помічника-консультанта народного депутата України – трьом особам, середній розмір призначених пенсій – 6000,00 грн.;
- за нормами Закону України «Про Національний банк України» – 45 особам, середній розмір призначених пенсій – 7713,33 грн.;
- за нормами Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» – 25 особам, середній розмір призначених пенсій – 3496,00 грн.
- за нормами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» – 486 особам, середній розмір призначених пенсій – 2744,86 грн.
Середній розмір пенсій, призначених у 2014 році за спеціальними законами, становив 3006,65 грн.
Підготувала Марина Маслюк,
головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри», провідний редактор порталу prokadry.com.ua
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.