Приймаємо на роботу інженера з охорони праці: посвідчення і навчання

803

Запитання

Хочемо прийняти інженера з охорони праці, але ж він зможе виконувати обов’язки лише після проходження навчання з охорони праці та отримання посвідчення. У посвідченні вказують назву підприємства, де людина працевлаштована. Як тоді взяти на роботу працівника, який ще не отримав такого посвідчення?

Відповідь

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці — повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Таку норму містить Випуск 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336 (далі — ДКХП). 

Мінікурс «Приймаємо на роботу: дії кадровика»

Як бачимо, інженеру з охорони праці не потрібно проходити навчання перед тим, як його приймуть на роботу

Порядок навчання та перевірки знань із питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення). 

Керівники та спеціалісти служб охорони праці проходять спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці під час прийняття на роботу й періодично, один раз на три роки (п. 5.1 Типового положення). 

Позачергове навчання та перевірку знань посадових осіб, а також фахівців із питань охорони праці проводять, якщо працівника переводять на іншу роботу або призначають на іншу посаду, що потребує додаткових знань із питань охорони праці (п. 5.6 Типового положення). 

Отже, роботодавець укладає трудовий договір із працівником на посаді інженера з охорони праці, якщо він відповідає кваліфікаційним вимогам, визначеним у ДКХП, а після цього направляє його на спеціальне навчання з питань охорони праці.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96810

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30847

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33413

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40804

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75615