МОЗ працює над впровадженням електронних листків непрацездатності. Головна мета такого сервісу – спростити життя пацієнтам та лікарям.
Листок непрацездатності: від отримання до оплати
Розробкою відповідного функціоналу МОЗ займається спільно з Мінсоцполітики, НСЗУ, ФСС, ПФУ, а також ГО «Разом проти корупції», МБО «Фонд Східної Європи».
«Наше завдання – не просто перевести той чи інший документ в електронну форму. Ми хочемо, щоб листки непрацездатності стали елементом електронної системи охорони здоров’я і були доступні у всіх реєстрах. Щоб пацієнтові не потрібно було носити його із собою і видруковувати. До того ж це побудова ефективніших процесів, що мінімізують корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, зменшать навантаження на лікарів і спростять процес отримання страхових виплат», – зазначив Ярослав Кучер, заступник міністра охорони здоров’я України.
За словами заступника міністра, МОЗ уже розробив зміни до деяких постанов Кабміну щодо роботи Електронного реєстру листків непрацездатності. Наразі проект акта перебуває на розгляді в Кабміні, тому найближчим часом очікується позитивний розгляд.
У перший період електронні лікарняні будуть існувати паралельно з паперовими. На практиці електронний листок непрацездатності передбачає розмежування зон відповідальності медичної сторони та соціальної (щодо питань страхових виплат).
«Насамперед ми хотіли спростити роботу лікарів і пацієнтів, адже листок непрацездатності може формуватися не лише у випадках хвороби. Є ще низка випадків, відповідно до яких особа має право на тимчасову непрацездатність згідно з законодавством України, наприклад, у разі усиновлення дитини. Запуск електронних лікарняних із повною інтеграцією в електронну систему охорони здоров’я – це революційний сервіс, який спростить життя пацієнтам і лікарям», – наголосив Ярослав Кучер.
За матеріалами МОЗ
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання