ВР ухвалила зміни до Закону про вищу освіту

Закон упорядковує рівні освіти

ВР ухвалила зміни до Закону про вищу освіту

30 березня 2021 року ВР прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів» (законопроект від 15.02.2021 № 4667-1, далі — Закон).

Закон регламентує атестацію здобувачів вищої освіти; процедуру присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань.

Зокрема, ступінь доктора філософії присуджуватимуть тільки разовою спеціалізованою вченою радою.

Особи, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи, матимуть право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою, в т. ч. під час творчої відпустки. Умова — успішне виконання освітньо-наукової програми та публічний захист дисертації.

Доктора мистецтва атестуватимуться шляхом публічного захисту дисертації. Публічний захист творчого мистецького проєкту транслюватиме заклад вищої освіти на своєму вебсайті в режимі реального часу.

Відповідні зміни внесено:

Положення Закону:

  • унормовують повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки та інших органів, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти;
  • уточнюють повноваження Національного агентства із забезпечення якості освіти;
  • визначають процедуру присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
35

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5689

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
900

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529969

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді