В яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) та статті 97 Кодексу законів про працю України підприємства госпрозрахункової сфери самостійно в колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників.

У випадку застосування відрядної форми оплати праці за відрядними розцінками, розмір основної заробітної плати залежить від обсягу виконуваної роботи. Норми праці мають бути технічно та економічно обгрунтованими.

Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону про оплату праці).

Статтею 3 Закону про оплату праці встановлено, що оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) не може бути меншою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

Однак розмір заробітної плати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір заробітної плати відповідно до абзацу 2 статті 21 про оплату праці у разі:

  • невиконання норм виробітку,
  • виготовлення продукції, що виявилася браком,
  • з інших, передбачених законодавством причин, які мали місце з вини працівника.

Тож, якщо працівник не виконав місячної норми праці, то оплата його праці здійснюється пропорційно відпрацьованій нормі праці або залежно від виробітку і може бути меншою за мінімальну заробітну плату. 

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Експертус Тиждень», редактор «Експертус Кадри»

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19313

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118871

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521042

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
484

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33445

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді