Держпраці роз’яснила, чи може секретар ради працювати за сумісництвом як викладач у школі

Держпраці роз’яснила, чи може секретар ради працювати за сумісництвом як викладач у школі

Наказ про прийняття на роботу за сумісництвом

Відповідно до частини другої ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної роботи, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або на іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мінюстом, МФ від 28.06.93 р. № 43, яке зареєстровано в Мінюсті 30 червня 1993 р. за № 43, далі – Положення №43).

Секретар сільської ради є працівником, але має спеціальний статус – він є посадовою особою місцевого самоврядування. Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлює певні обмеження для таких посадовців.

Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі, і не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової і творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Такі обмеження встановлено п. 2 ст. 50 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні".

Разом з тим, чинне законодавство визначає, що посадова особа місцевого самоврядування під час проходження служби в органах місцевого самоврядування, може займатись іншими оплачуваними видами діяльності (ст. 50 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» і п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII).

Це такі види діяльності, як:

  • викладацька,
  • наукова і творча діяльність,
  • медична практика,
  • інструкторська та суддівська практика із спорту.

Усі працівники, включаючи посадових осіб органів місцевого самоврядування, крім основної роботи, мають право виконувати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.

Як заплатити повний оклад суміснику, що працює 4 години на день

Така робота не є сумісництвом відповідно до п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення № 43.

Виконання такої роботи з погодинною оплатою допускається в робочий час із дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.

Тому, для провадження педагогічної (викладацької) роботи у свій робочий час секретареві сільської ради обов’язково потрібен дозвіл голови сільради. Якщо ж керівник такий дозвіл не надав, то секретар сільради повинен виконувати цю роботу поза межами робочого часу.

За матеріалами ГУ Держпраці в Одеській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
809

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529482

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді