Проекти договорів з надомниками та дистанційними працівниками оприлюднили для обговорення

Нагадаємо, що дистанційну роботу докладно регламентував Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 04.02.2021 № 1213-IX (далі — Закон № 1213).
Як запровадити дистанційну роботу
Закон № 1213 врегулював правила дистанційної та надомної роботи. Для цього у КЗпП з’явились дві нові статті:
- стаття 60-1 — «Надомна робота»;
- стаття 60-2 — «Дистанційна робота».
Після карантину укладатимемо трудовий договір про такі види роботи тільки у письмовій формі.
Типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу повинно затвердити Мінекономіки, для чого вже розробило проект наказу «Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу». Його текст СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті.
Проект наказу містить:
- типову форму трудового договору про надомну роботу;
- типову форму трудового договору про дистанційну роботу.
Під час карантину дистанційну та надомну роботу можете вводити наказом.
Якщо підприємство призупиняє роботу через обмежувальні заходи або створює безпечні умови роботи під час карантину, визначте працівників, що можуть працювати дистанційно хоча б частину робочого часу. Приміром: працівники відділу кадрів, бухгалтерії, маркетингу, адміністрації чи відділів, які працюють з клієнтами
Допоки наказ Мінекономіки затверджуватимуть та реєструватимуть у Мінюсті — користуйтеся рекомендованою формою письмового трудового договору про дистанційну роботу від наших експертів.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами СПО об’єднань профспілок України
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.