Реєстр е-лікарняних вестиме Пенсійний фонд. Уряд затвердив новий порядок

Порядок почне діяти з 1 травня 2021 року

Реєстр е-лікарняних вестиме Пенсійний фонд. Уряд затвердив новий порядок

Нагадаємо, що КМУ постановою від 17.04.2019 № 328 затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього (далі — Порядок ведення реєстру е-лікарняних).

Нова редакція Порядку ведення реєстру е-лікарняних затверджена постановою КМУ від 31.03.2021 № 323 (далі — Постанова КМУ № 323).

Електронний реєстр листків непрацездатності ведуть з метою забезпечення накопичення, зберігання, обліку та використання інформації про сформовані (видані), продовжені листки непрацездатності для реалізації прав застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, оплату перших 5 днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, а також для проведення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

Реєстр формує та веде Пенсійний фонд, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.

Суб'єкти інформаційного обміну — НСЗУ, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування.

Ведення Реєстру передбачає:

  • створення записів;
  • обробку інформації про листки непрацездатності та інформації, що надходить із джерел, визначених пп. 1 — 5 п. 8 Порядку;
  • формування єдиного реєстраційного номера листка непрацездатності;
  • пошук відомостей;
  • внесення змін;
  • передачу інформації між суб'єктами інформаційного обміну, інформаційну взаємодію їх інформаційно-телекомунікаційних систем;
  • формування повідомлень суб'єктам інформаційного обміну, застрахованим особам, страхувальникам;
  • надання відомостей з Реєстру застрахованим особам, страхувальникам, Держпраці;
  • використання довідників і класифікаторів державних реєстрів, а також Національного класифікатора НК 025:2019 "Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я", україномовного варіанта Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2-E;
  • функціонування порталу послуг для забезпечення доступу до інформації, що обробляється в Реєстрі, отримання відомостей з Реєстру, періодичне оприлюднення інформації з Реєстру.

Листок непрацездатності: від отримання до оплати

Реєстр накопичуватиме, зберігатиме та використовуватиме електронні дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що надходять:

✦ з електронної системи охорони здоров’я — про медичні висновки, на підставі яких формують листки непрацездатності;

✦ із Фонду соціального страхування про:

  • результати перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам;
  • суми допомоги, які виплачено на підставі листків непрацездатності;
  • відмову в наданні застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених законодавством;
  • зміни причини непрацездатності та їх підстави;
  • направлення на лікування та/або надання реабілітаційної допомоги у відділенні санаторно-курортного закладу;

✦ від страхувальників, — про суму оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності та суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, які нараховано та виплачено на підставі листків непрацездатності; про відмову в оплаті перших п’яти днів тимчасової непрацездатності та/або наданні застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, передбачених законодавством; про наявність у застрахованої особи статусу, зазначеного в пункті 5 частини першої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»; про наявність у членів сім’ї застрахованої особи, які потребують догляду, статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідності;

✦ від органів опіки та піклування, — відомості про факт усиновлення дитини застрахованими особами протягом двох місяців з дня її народження, зазначеного у свідоцтві про народження;

✦ від централізованого банку даних з проблем інвалідності, — про встановлення медико-соціальною експертною комісією групи інвалідності (зміни групи інвалідності, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), невстановлення групи інвалідності при повторному огляді.

Реєстр складатиметься із записів про тимчасову непрацездатність, що створюються автоматично програмними засобами.

Постанова № 323 була опублікована в «Урядовому кур’єрі» від 09.04.2021 № 68 та почне діяти з 1 травня 2021 року.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді