За перешкоджання перевірці — штраф 80 000 грн

Роботодавець не має перешкоджати перевірці. Тепер це вимога Закону

За перешкоджання перевірці — штраф 80 000 грн

У вересні 2020 року Держпраці тричі намагалася перевірити суб’єкта господарювання, який здійснює неспеціалізовану оптову торгівлю, проте через постійні перешкоди підприємця це було неможливо. Інспектор праці встановив, що за адресами місцезнаходження такої юридичної особи немає.

Як проходять перевірки з праці під час карантину

Через відсутність документів інспектор праці склав акт про неможливість проведення інспекційного відвідування.

Що вважається перешкоджанням інспектору праці при проведенні перевірки

Як наслідок, ГУ Держпраці винесла постанову про штраф 80000 грн відповідно до абз.8 ч.2 ст.265 КЗпП.

Суб’єкт господарювання оскаржив постанову в суді, однак судом постановлено рішення про відмову у задоволенні позову. Так у своєму рішенні суд зазначив:

«аналізуючи приписи Порядку № 823, суд вказує, що створення об`єктом відвідування перешкод у діяльності інспектора праці не обов`язково має вираз в активних діях, оскільки пунктом 15 вказаного Порядку вказано, що становить створення об`єктом відвідування перешкод у діяльності інспектора праці: відмова у допуску до проведення виїзної перевірки, ненадання інформації, необхідної для здійснення державного нагляду, перешкода в реалізації інших прав, передбачених пунктом 10 цього Порядку.

Крім того, суд звертає увагу, що за об`єктивною можливістю надати документи, необхідні для здійснення перевірки, позивачем така вимога не виконана, документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які були предметом інспекційного відвідування, їх завірених об`єктом відвідування копій або витягів позивачем не надано у встановлений строк».

27 квітня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» (далі – Закон).

Накладання штрафів за порушення у сфері праці

Вказаним Законом внесені зміни до Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», зокрема надано визначення «створенню перешкод органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю)».

Так, статтю 1 Закону доповнено новим абзацом, такого змісту:

«створення перешкод органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) – невиконання законних вимог посадових осіб органу державного нагляду (контролю) або недопущення посадових осіб цього органу до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом».

Також, статтю 11 Закону доповнено обов’язком суб’єкта господарювання не створювати перешкоди органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю), за умови що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону.

За матеріалами ГУ Держпраці в Дніпропетровській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді