Стаття 24 КЗпП скеровує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
Роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття на роботу працівника за трудовим договором до ДПС за місцем обліку як платника єдиного соціального внеску.
Як виправляти помилки в повідомленні
Трапляється, коли людина змінює своє рішення і не виходить на роботу в свій перший день.
Якщо при з’ясуванні причин відсутності працівника на робочому місці встановлено, що працівник повідомив про небажання приступити до роботи, то на підставі заяви працівника або акта про відмову працівника приступити до роботи, видайте наказ про скасування наказу про прийняття на роботу.
Після скасування наказу про прийняття анулюйте повідомлення про прийняття.
Тобто, якщо оформлений працівник не приступив до роботи, необхідно подати до ДПС скасовуюче повідомлення про прийняття.
Законодавство не визначає строків, в які подають скасовуюче повідомлення про прийняття. Водночас доцільно подати його після того, як буде скасований наказ про прийняття на роботу.
Федерація професійних спілок України нагадує, штраф у розмірі 1 МЗП застосовуються за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу тільки з позначкою «початкове» (ст. 265 КЗпП).