Чоловіки мають право на відпустки на дітей: прийнято закон

У КЗпП з’явиться новий вид відпустки

Чоловіки мають право на відпустки на дітей: прийнято закон

КЗпП доповнили новим видом відпустки — відпусткою при народженні дитини.

Таку відпустку тривалістю до 14 календарних днів надаватимуть за рахунок роботодавця одному з родичів:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, який фактично доглядає за нею, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначена як рівне право матері та батька дитини.

Чоловіки мають право на відпустки на дітей: прийнято закон
Ірина Житковакерівник групи експертів Експертус Кадри
Консультація допоможе: оформити відпустку; замінити відсутнього працівника; перервати та, за потреби, оформити відпустку знову; вивести на роботу працівника після закінчення відпустки

Відповідні зміни в статті 179, 181 КЗпП та статті 18, 20 Закону України «Про відпустки» унормував Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною» (законопроєкт від 19.06.2020 № 3695, далі — Закон).

Статтю 182-1 КЗпП та статтю 19 Закону України «Про відпустки» доповнили правом працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

Як надавати додаткову відпустку на дітей

Статтю 51 КЗпП доповнили можливістю встановити скорочену тривалість робочого часу для чоловіків, які мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45905

Тривалість щорічної основної відпустки після відпустки для догляду за дитиною

До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
68885

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
28641

Головні питання з оформлення відпустки по догляду за дитиною до 6 років

Коли дитина потребує домашньої опіки після трьох років, перед мамою, її роботодавцем та кадровиком постає безліч запитань. Як оформити відпустку по догляду за дитиною до 6 років? Які документи надати? Хто, крім мами, може піти у таку відпустку? Як оформити вихід із такої відпустки? Відповіді на ключові запитання зібрані для вас у статті
220454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді