Із переліку документів, що необхідні для перетину державного кордону громадянами України, виключили довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) — форми первинної облікової документації № 157-1/о.
Довідка є частиною форми № 157-1/о й дублює інформацію із виписки з акта огляду МСЕК, яку направляють до соціальних служб, щоб здійснювати подальші виплати та пільги соціального призначення.
Як направляти працівників у відрядження під час воєнного стану
Довідка до акта огляду МСЕК містить:
- інформацію про групу та причину інвалідності;
- строк встановлення інвалідності;
- висновок про умови та характер праці, рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності, які є обов’язковими для підприємств, установ та організацій.
Водночас у ній немає даних, які дають змогу ідентифікувати особу, яка її надає. Відповідно таку довідку можна підробити.
Відповідні зміни внесли у відповідь на доручення Президента України щодо розгляду петиції про заборону виїзду чоловікам за кордон та щоб унеможливити фальсифікацію довідок, зменшити корупційні ризики і зловживання службовим становищем працівників МСЕК і лікарів медичних закладів під час встановлення групи інвалідності і як наслідок — щоб припинити схеми для організації виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків.
«Міністерство охорони здоров’я активно працює над розв’язанням проблем у роботі МСЕК, у тому числі й для унеможливлення будь-яких проявів корупції в їх діяльності. Широкомасштабна агресія російської федерації проти України та мобілізація українських чоловіків, на жаль, спровокувала виникнення у деяких осіб бажання «підзаробити» на забороні виїзду за кордон. Ми вивчили питання, де було найбільше можливостей для махінації та належним чином на це відреагували. А ще в перші дні війни, одним з дієвих кроків, зроблених МОЗ та Урядом, стало ухвалення рішення про спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи дорослим і дітям», — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Урядовий портал нагадує, що відповідно до чинного законодавства у період воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:
- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
- або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, де зазначені група та причина інвалідності,
- або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
За матерілами Урядового порталу