Держпраці нагадала можливі строки дії трудового договору

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Яка нова норма закону почала діяти з липня 2022 року

zayava_04_04_1.jpg

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем — фізичною особою), відповідно до якої працівник зобов’язується виконувати визначену там роботу, а роботодавець (роботодавець — фізична особа) — виплачувати працівникові заробітну плату та забезпечувати необхідні умови праці, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Призупинення дії трудового договору під час війни

У трудовому договорі можуть встановлювати умови щодо виконання робіт, які потребують професійної та/або часткової професійної кваліфікації, а також робіт, які не потребують наявності в особи такої кваліфікації.

Відповідно до статті 23 КЗпП трудовий договір може бути:

  • безстроковим — укладається на невизначений строк;
  • на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;
  • таким, який укладають на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладають, якщо трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк через характер роботи, умови її виконання, інтереси працівника та в інших передбачених законодавством випадках.

Із 19 липня 2022 року почала діяти нова норма — роботодавець зобов’язаний інформувати працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, які відповідають їхній кваліфікації та передбачають можливість укладення безстрокового трудового договору, а також забезпечувати рівні можливості таких працівників для укладення безстрокового договору (ст. 23 КЗпП). Так до законодавства внесли додаткові гарантії для забезпечення працівників, які працюють за строковим трудовим договором, інформацією про можливість працевлаштування на невизначений строк. Це вимоги Директиви Ради 1999/70/ЄС щодо Рамкової угоди про роботу на визначений строк.

Порядок та процедура інформування працівників про відповідні вакансії у законодавстві не визначені. Роботодавець може інформувати працівників у зручний спосів, як-от шляхом особистого ознайомлення працівника, розсилки на електронну пошту, розміщення інформації в загальнодоступних місцях на підприємстві, установі, організації тощо.

Держпраці наголошує: щоб дотримати зазначеної норми закону, роботодавець повинен вжити достатніх заходів, щоб працівник об’єктивно мав можливість ознайомитись з такою інформацією.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4926

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
72373

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
31088

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді