Роботодавець відмовляється працевлаштовувати ВПО: чи правомірно

Особа виїхала з тимчасово окупованої території та намагалася знайти роботу за фахом на підконтрольній території України. Під час прийняття на роботу роботодавець вимагав результати тестування на ВІЛ/СНІД, без яких відмовлявся працевлаштовувати особу. Як діяти працівнику?

30_03_1.png

Трудове законодавство забороняє необґрунтовано відмовляти у прийнятті на роботу. Щоб захистити свої права, особа, яка отримала відмову у працевлаштуванні, має звернутися до органів Держпраці або до суду. Якщо зробити це у тримісячний строк з дня необґрунтованої відмови, то такі дії роботодавця можна кваліфікувати як порушення трудового законодавства.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

Національна сертифікація кадровиків — 2025

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4885

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді