Робота за умов знижених температур: зауваги від Держпраці

У холодний період року на відкритому повітрі працюють, зокрема, газовики, будівельники, сільськогосподарські робітники, робітники кар’єрів, рибалки, мисливці тощо. Також за знижених температур перебувають робітники неопалювальних приміщень елеваторів, складів, суднобудівельних заводів, холодильних камер. Хто має протипоказання для такої роботи та як контролювати стан здоров’я працівників

 

nuzka_temperatura_01.11.jpeg

Знижена температура повітря є в переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкове проходження попереднього та періодичного медичних оглядів працівників (Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений Наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2017, далі — Порядок).

Як оформити доплату за роботу в холодних приміщеннях

Мета таких медоглядів — визначити стан здоров’я працівника та його можливості без погіршення стану здоров’я виконувати професійні обов’язки в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, вирішення питання щодо можливості працівника  продовжувати роботу, запобігти професійним захворюванням. Періодичність медоглядів — 1 раз на рік (додаток 4 п. 5.8 Порядку). 

Під час попереднього медогляду осіб, який вони проходять під час прийняття на роботу, медпрацівникам ваожливо враховувати перелік протипоказань до роботи в умовах впливу холодового чинника.

Додатковими медичними протипоказаннями для роботи за знижених температур є:

  • хронічні хвороби периферичної нервової  системи;
  • облітеруючі захворювання периферичних судин (ангіоспазм);
  • виражене варикозне розширення вен;
  • тромбофлебіт;
  • хронічні запальні захворювання матки та її придатків;
  • хронічний простатит.

Щоб запобігти переохолодженню працівників у холодний період року та в неопалюваних приміщеннях, де мікрокліматичні умови нижчі від допустимих величин, важливо:

  • виділяти спеціальні місця для обігріву;
  • встановлювати
    • засоби для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок — локальний променево-контактний обігрів та інше);
    • внутрішньо змінний режим праці та відпочинку, що передбачає можливість робити перерви для обігріву;
  • влаштовувати повітряні або повітряно-теплові завіси;
  • забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту — теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями тощо.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
35

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5696

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
903

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529980

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123791

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді