В який строк виплачувати працівникам аванс під час простою: роз’яснює Мінекономіки

Виплачуйте аванс у строки, встановлені колективним договором або іншим нормативним актом роботодавця

В який строк виплачувати працівникам аванс під час простою: роз’яснює Мінекономіки

У відповідності до частини 3 статті 115 КЗпП розмір заробітної плати за першу половину місяця визначають у колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Простій на підприємстві: оформлення, оплата, припинення

Гарантії працівникам на час простою встановлені частиною 1 статті 113 КЗпП — час простою не з вини працівника, в т. ч. на період оголошення карантину, встановленого КМУ, оплачують з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Оплата праці за час простою не з вини працівника — це мінімальні державні гарантії в оплаті праці. Підстава — стаття 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Отже, оплату простою не з вини працівника здійснюють у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату (лист Мінекономіки «Щодо виплати авансу працівникам під час простою» від 02.04.2021 р. № 4711-06/20380-07).

Мінімальний розміру оплати за першу половину місяця простою визначають за табелем обліку робочого часу, заповненим за звітний період (з 1 по 15 число) та ураховують умови оплати праці, встановлені працівнику на період простою.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
145

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
27052

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
50425

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
34901

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
23937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді